Ar galima vėl bėgioti po menisko operacijos?


Atsakymas šiandien: nežinau, galbūt (taip arba ne).

Bus pildoma. Kam aktualu, kažkaip prenumeruokite arba vis laiks nuo laiko apsilankykite.

Linkėjimai, Fortunatas

Papildyta 2015-08-18

Penktoji (2015-08-13) ir šeštoji diena (2015-08-18)

Pabėgiojimus pradėjo lydėti kojos skausmai – tad teko pakoreguoti planus ir tarp pastarųjų bėgimų įterpti riedučius.
Penktąją dieną nubėgau 1,06 km per 6:25 min., teko keletą kartų sustoti „atsikvėpti”, tačiau didelio poreikio tam nebuvo, tačiau noras pasižiūrėti į Endomondo ir padažnėjęs kvėpavimas privertė pakeisti bėgimą į greitą ėjimą.

Šeštąją dieną, t.y. šiandien nubėgau 1,08 km per 6:27 min. be jokio sustojimo. Tausojau kojas, ypač operuotą kelėną, bet nubėgau pakankamai lengvai ir tuo labai džiaugiuosi. Jaučiu, kaip artėja persilaužimas 🙂 Svarbu išlaikyti formą ir per kvailiojimą nesusižaloti kelėno.

Riedučiai vis dar išlieka mano go go rakandu, su kurio (ant kurio) galiu praleisti daigiau nei valandą (tiek tikrai neištverčiau bėgiodamas) ir jaustis puikiai. Paskutinis rezultatas 08-16 d. 12,68 km per 1:06:50

 

Papildyta 2015-08-11

Arčiau ir greičiau

 

Ketvirtoji diena (2015-08-11)

Smagu, kad išlaikau režimą „kas antrą dieną”. Nubėgau 1,04 km. Saugojau koją, panašu, kad be įtvaro nieko gero nesigautų. Kvėpavimas dar normalesnis nei užvakar, bet greitis 3 sek. prastesnis. Priežąstis – šaltibarščiai. Pašaldžiau koją, tikiuosi bus geriau. Tikrai žinau, kad reikia daryti pratimus kelio raumenims stiprinti, bet nežinau, kaip čia su disciplina susidraugauti:)

Trečioji diena (2015-08-09)

Nubėgau 1,04 km. Bėgosi kur kas lengviau nei antrą kartą, normalesnis, tiksliau „protingesnis” kvėpavimas. Užmiršau pašaldyti kelėną. Rezultatas – kitą dieną jaučiau koją.

Mano kojų tiuningas
Mano kojų tiuningas

Papildyta 2015-08-04

Antroji diena.

Dieną prieštai šaldžiau kelėną. Šiek tiek padėjo. Prieš bėgimą padariau keturgalvio raumens ir pakinklinės sausgyslės tempimo pratimus… tuo pačiu ir anatomijos pasimokysiu.

Keturgalvis raumuo mankštinamas taip: atsisėdama ant grindų, ištiesiant į priekį koją(as), po kelėnu padedamas į cilindrą suvyniotas rankšluostis ir kita puse kelio spaudžiamas rankšluostis žemyn. Rekomenduojama padaryti 10-15 paspaudimų po 3 sekundes. Pakinklinė sausgyslė manktinama dar paprasčiau – gulint ant pilvo lenkiama koja prie sėdmenų keliant kulną į viršų.

Taip „apšilęs” vėlai vakare nutariau pakartoti didįjį žygį bėgdamas 1 km ratelį žodynu. Ir visai nieko – pirmas „grynas” kilometras:)

 

Papildyta 2015-08-03

Paprašiau kolegų pasidalinti patirtimi, kaip jie pradėjo bėgioti ir labai smagu, kad nuoširdžiai pasipylė patarimai. Kviesiu Gerardą Nadieždiną ir Ramūną Džiugą tapti konsultantais – patarėjais, nes jie padarė mano akimis nerealią pažangą.

Tai gi, check listas:

  • Pasikonsultuoti su kinezeterapeutu (Ramūno Džiugo patarimas)
  • Sutvirtinti operuotą sanarį (livestrong.com)*
  • Padaryti keturgalvio šlaunies raumens tempimo pratimus (livestrong.com)
  • Pradėti po nedaug (visi taip patarė)
  • Po bėgimo atšaldyti kelį (livestrong.com)

2015 rugpjūčio 2, sekmadienis

Nubėgau 0,94 km per 5:39 min., vidutinis greitis 5:59 min/km. Ritmingą kvėpavimą sekėsi laikyti panašiai iki 600 m., vėliau teko surasti naują tempą:) Kelio neskaudėjo – buvau sutvirtinęs įtvaru, o dešinį kelią kitu įtvaru, kuris prilaiko girnelę. Žinoma, plaučiai gerai išsivalė. Po to dar keletą valandų lengvas kosuliukas ėmė. Tiesa, pamiršau atšaldyti kelį (kaip iš tiesų rašyti, kelią, kelį ar kelėną?:)) ir nuoširdžiai pramankštinti sanarį.

Testas padarytas. Dabar ieškosiu metodinės programos, kaip per x mėnesiu ar metų nubėgti 5 km. Gal turite rekomendacijų?

*naudotas šaltinis How to run after a meniscus injury http://www.livestrong.com/article/240653-how-to-run-after-a-meniscus-injury/#page=2

[bus pildoma]

1 Comment

  1. Jonė
    2017-04-27

    Mano draugas turėjo menisko operaciją. Ir ką, gyvenimas nesustojo, toliau sportuoja, bėgioja. Žinoma praėjus tam tikram laikui. Be abejo, būtini specialūs įtvarai, kurie prilaiko.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll to top