Ką naudoti šeimos medžio sukūrimui?

[Atnaujinta 2017-03-04]

Kaip pastebėjau iš paieškos rezultatų, „šeimos medis”  – tai dažniausiai pasitaikanti frazė, pagal kurią internautai atklysta į šį puslapį. Tai štai, kokia šio blog’o misija 🙂 Pateikiu trumpą sąrašą priemonių, su kuriomis galėsite greitai, paprastai ir neprastai auginti šeimos medį.

1. My Heritage

Nemokamai susikursite šeimos medį, tapę šio tinklapio registruotais naudotojais. Skelbiasi, kad My Heritage tampa greičiausiai augančiu šeimų medžių tinklu pasaulyje. Registruotų narių 31.352.036, 335.014.978 vardų ir 6.657.994 šeimų svetainių. Jei kam patogu, galima pasirinkti lietuvių kalbą, galima susikurti automatinį naujienraštį, kuris siunčia prenumeratoriams priminimus apie artėjančius šeimos įvykius. Yra galimybė importuoti šeimos medžių duomenų standartu laikomą GEDCOM formatą.

2. Geni

Panaši šeimos medžių kūrimo internete priemonė, kuri turi visas reikalingas priemones medelynui užauginti. Tiesa, jei pas jus monitoriaus raiška nedidelė, gali kilti tam tikrų nepatogumų su šeimos medžio piešiniu slankiojant šeimos medžio diagramą iš vieno kampo į kitą. Tačiau mano nuomone, tai visai nedidelis trūkumas. Geni.com nepateikia lietuviškos sąsajos, galima prenumeruoti naujienas, dalyvauti diskusijose, dalintis nuotraukomis, prisijungti prie ko gero sparčiausiai augančio socialinio tinklo facebook paskyros. Naudotojai, kuriems nepakanka Geni.com savybių, kurias pateikia nemokama svetainės versija, gali pasirinkti mokamas paslaugas Geni Pro.

3. FamilySearch

Pastarųjų dienų šventųjų Jėzaus Kristaus bažnyčios projektas, jei taip galima pavadinti. Personal Ancestral File (PAF) buvo mano pati pirmoji programa, naudota geneologijos medžio sukūrimui. Programos, kuri ir dabar platinama nemokamai, privalumai tuometinėje versijoje buvo lietuviškų rašmenų palaikymas, paprastas administravimas, duomenų įkėlimas. Vėliau pasirinkau Family tree maker, nes ši buvo pritaikyta šeimos medžio talpinimui internete. Jei nenorite visko talpinti internete, o suvedinėti šeimos medžio duomenis atskiroje programoje, tuomet rekomenduoju išbandyti naują PAF versiją ir pranešti, kaip ji jums patiko ar ne 🙂

4. Family tree maker

Tikriausiai gali būti laikomas šeimos medžių kūrimo „klasika”. Viena populiariausių ir ko gero daugiausiai galimybių turinčių specializuotų geneologijos tyrinėjimo programų. Deja, mokama. Kurį laiką naudojau „bandomąją” versiją, kurios pagalba sudariau Dirginčių šeimos GEDCOM failą ir perkėliau jį į PhpGedView – internetinę svetainę, kurios duomenų bazėje laikomi visi įrašai.

5. PhpGedView

Šiuo metu mano naudojama aplikacija šeimos medelynui tvarkyti. Su PhpGedView, jei turite galimybę, galėsite susikurti savo svetainę, kurioje galėsite talpinti nuotraukas, aprašinėti šeimos įvykius, pateikti registruotiems šeimos nariams naujienas. Išskirtinis PhpGedView bruožas – didelis kiekis šeimos-giminės ataskaitų, kurias galite susigeneruoti mygtuko paspaudimu. Vietintelis trūkumas (galbūt jų yra ir daugiau), reikia rūpintis svetainės apsauga, atnaujinimais ir kitais „ūkiškais” dalykais.

6. Webtrees

Webtrees – dabartinis sprendimas šeimos medžiui auginti.  Tai „atskilęs” nuo PhpGedView projektas. Instaliuojasi ir administruojasi labai panašiai kaip ir PhpGedView.

Trumpai apžvelgiau keletą įrankų šeimos medžiui sukurti ir prižiūrėti. Jei radote įdomesnių ir turinčių daugiau galimybių sprendimų, parašykite. O gal jau naudojate vieną iš aprašytų, tuomet pasidalinkime patirtimi.

Fortunatas Dirginčius

15 Comments

  1. Ona
    2018-01-17

    Sveiki.Susiviliojau ir aš savo giminės medžiu,Suvedusi nemažai gentainių,kurį laiką netalpinau daugiau nieko,nes nebuvo poreikio ir bandant jungtis,kažkur prapuolė beveik visa informacija,mano foto,nors pradiniai daviniai pasilikę.Kažko labai nepatikimai pasirodė,tai kur visa tai plaukioja,ar čia dėl mokesčio reikalavimo,ar tai yra tik dėl svetainės patikimumo?

    Atsakyti
    1. admin
      2018-02-13

      Laba diena, p. Ona

      Kokioje svetainėje talpinote informaciją? Dažniausiai galima reguliuoti, kokią informaciją pateikti privačiai, o kokią viešai.

      Atsakyti
  2. Jaunius
    2012-06-11

    Naudoju myheritage ir esu patenkintas.Susimokejau-galiu 2500 talpinti…vargu ,ar tiek rasiu.O štai 211 jau yra asmenų.

    Gal jums pasirodys neiprasta.Visą info į myheritage susivedžiau 7 colių istižainės ekraną turinčiu Samsung Galaxy Tab GT -P1000 išmanuoju telefonu.Nesunku 🙂

    Atsakyti
    1. adminas
      2013-06-21

      Žiūrėk, prabėgo ir metai, kol prisiruošiau pakomentuoti:)) (čia aš sau).

      Dabar prie esmės-naudojau myheritage.lt tik, matyt, išnaudojęs nemokamų asmenų skaičių, nutariau ieškoti kitų (aišku, nemokamų) alternatyvų. Tačiau mano atveju vis labiau gyvenime pasitvirtina patarlė, kad skūpus du kartus moka-dėl to į mokamas programų versijas nebešnairuoju ir patirtis rodo, kad investuoti $ ar €, atsiperka.

      Ačiū už komentarą ir pasidalinimą patirtimi dėl myheritage.lt. Būtinai darkart užmesiu akį į šią priemonę. Linkėjimai, Fortunatas.

      P.S. Ar vis naudoji praėjus metams? 🙂

      Atsakyti
  3. Marius
    2011-03-18

    Ačiū už atsakymą tada patark kokia kitą programa (nemokama), nes pradėjau ją naudoti ir man ji patiko. Pasitaisė ko gero buvau (importuotas GEDCOM failas su netinkama koduote).

    Atsakyti
    1. adminas
      2013-06-21

      Likau prie phpgedview, bet žiūrinėju į kitus variantus (kad ir mokamus). Įdomu, ką pats nusprendei dėl myheritage?

      Atsakyti
  4. Marius
    2010-09-26

    Sveiki gal galite pasakyti kas atsitiko naudoju nemokamą My Heritage programa pildžiau žmones sąraše viskas buvo tvarkoje o po to norėjau įvesti keletą naujų žmonių ir pradėjo nerašyti lietuviškom raidėm. Gal žinote kas galėjo atsitikti. Dėkui.

    Atsakyti
    1. admin
      2010-10-01

      Mariau, ačiū, kad užsukai į blog’ą. Dėl „prarastos” lietuvybės gali būti keletas priežasčių, bet esmė viena – nusimušė koduotė: 1. Pasižiūrėk naršyklėje nustatymus Firefox’e View->Character encoding ir nustatyk UTF-8 arba Windows-1257; 2. Kita priežastis -> importuotas GEDCOM failas su netinkama koduote. Tokiu atveju su Notepad++ konvertuočiau GEDCOM failą (prieš tai pasidarius atsarginę kopiją!!!) į UTF-8 koduotę ir bandyčiau darkart importuoti.

      Dabar ne į temą. Nepatiko man My Heritage, nes galima suvesti tik 250 asmenų, o po to jau reikia mokėti.

      Atsakyti
  5. Justelis
    2010-01-14

    o gal turit patarimu kaip pradėt ieškot tų savo šaknų? kur kreiptis gal LT yra kokia internetinė duomenų bazė?

    Atsakyti
    1. admin
      2010-10-01

      Sveikas! Pirmiausia pradėk nuo savęs ir nuo tų asmenų giminėje (šeimoje), kuriuos pažįsti. Naudojant tokią seką natūraliai pradės vytis giminės medžio gijos. Vėliau, jei jau esantys gyvi nebegalės padėti su informacija, gali kreiptis arba į bažnyčią arba į Valstybinį archyvą. Anksčiau viena pavardė kainuodavo 10 Lt lyg ir. Internete taip pat galima pabandyti: google, facebook, etc. Įvedi pavardę ir toliau jau kontaktuoji. Taip visiškai neseniai, FB pabaglba, susipažinau su senelio brolio atšaka, kuri buvo senių seniausiai nutrūkusi. Sėkmės!

      Atsakyti
  6. Edd
    2009-11-25

    Ar galima butu gauti daugiau informacijos apie medzio kurima su PhpGedView???

    Atsakyti
    1. admin
      2009-11-26

      Sveiki, ačiū, kad apsilankėte. Jei galite, patikslinkite klausimą, kokios informacijos ieškote apie PhpGedView?

      Atsakyti
  7. Fortunatas
    2009-05-11

    Ačiū, kad papildei sąrašą:) FamilySearch ir Family Tree Maker bent jau anksčiau buvo offline priemonės geneologiniam medžiui sudaryti.
    Reikes išbandyti Gramps ir AgelongTree (tikiuosi yra demo versija).

    Atsakyti
  8. Andrius
    2009-05-11

    Pamiršai paminėti, kad apžvelgi tik online priemones genealoginiam medžiui sudaryti. Dar yra galybė puikių priemonių kompiuteriui 😉
    Aš naudojuosi nemokama Gramps.
    Nusipirkau ir AgelongTree, kuri yra paprasta naudoti, bet turi per mažai ataskaitų formavimo galimybių, todėl norint giliau tyrinėti giminės istoriją, nelabai tinka.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll to top