45 minutės vienoje Kairo sankryžoje

Dviratininkas
Egiptas: virtuoziškas bandelių pristatymas dviračiu.

Kaire gyvenimas kitoks. Tiesiog kitoks. Atvykusiam iš Europos į šią Afrikos šalį aplinka, bendravimas, netgi maistas kels nuostabą, susižavėjimą, o kartais ir pasipiktinimą. Tačiau viską reikia priimti racionaliai – tiesiog patekus į kitą kultūrą, ją reikia priimti tokią, kokia yra ir nebandyti prisitempti iki „civilizuotosios”.

45 minutės, praleistos laukiant po 10 min. turėjusio atvažiuoti autobuso, buvo tarsi nuolat nesibaigiančio veiksmo ir įvykių popuri. Tai buvo rami kelių gatvelių sankryža prie viešbučio. Tačiau belaukiant su kolegomis pamatėme visko – mašinomis ir taksi šniūrais važiavo studentai, išlipdami tiesiog sankryžos viduryje, pirmyn atgal zujo dviratininknas viena ranka laikydamas bandelių padėklą virš galvos, po to atvažiavo ugniagesiai gesinti gaisro, nors jo taip niekas ir nepamatė, siaura gatvele važiavo tiek dviratininkai, tiek sunkvežimiai.

Kas įdomiausia visi tilpo, nebuvo nė vienos avarijos, jokio f&#@ you ar „a girdi, gaid…[kukarekū]”, nors nei šviesoforo, nei kelio ženklų nebuvo, o be to jų niekas ir nebūtų paisę. Tiesiog žmonės sugeba susitarti.

Na, ir pagaliau atvažiavo autobusas, kuris jau turėjo būti „tuoj tuoj”. Tai dar vienas Egipto kultūros elementas – skirtingas laiko suvokimas.

Daugiau apie Egiptą kituose blog’o įrašuose.

Linkėjimai,

Fortunatas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll to top