„Ant karštųjų” apie naujų klientų sutikimą ir aptarnavimą

Iškart užbėgsiu už akių ir pasakysiu. Jei elgiatės taip, kaip žemiau bus aprašyta, nesistebėkite ir neklauskite, kodėl pas jus trūksta naujų klientų, o gal ir esami išsilaksto. Na, tikiuosi, kad tokių žmonių yra vienetai. Pirmiausia, šias mintis užsirašau sau, kad galėčiau pasitaisyti pats ir turėčiau ką pasiūlyti savo kolegoms bei bendradarbiams.

Keletas šiandienos pastebėjimų, kaip nereikėtų elgtis su klientais:

1. Nepasitikite kliento giliu atodūsiu tik jam įėjus į jūsų biurą, parduotuvę ar įstaigą. Ypač baisoka stebėti iš šalies kūno kalbą, t.y. tą patį atodūsį sumaišytą su veido išraiška, bylojančia, jog „argh… dar vienas klientas, nejaugi TU neturi ką veikti ir ar TU negali ateiti kitą kartą?”

2. Neveskite kliento paskui save į kabinetą, sakydami tokius žodžius „Einam!” ir „Tai kodėl pas mus atėjot?” Galvojat, kad įdomu atsakinėti į atsuktą nugarą?:)

3. Jei esate užsiėmęs ir dėl to jūsų kūno kalba ir gestai tiesiog sako „Na, TU ir nelaiku, eina sau…”, geriau pasodinkite klientą laukiamajame ir paprašykite palaukti keletą, kelioliką minučių. O kad nenuobodžiautų, pasiūlykite bukletą, laikraštį, žurnalą ar savo kelionių nuotraukas, pagaliau.

4. Jei jau priėmėte klientą į kabinetą ir pasodinote priešais save, pasistenkite pokalbio metu netikrinti elektroninio pašto, atsakinėti į SMS žinutes ar telefoninius pokalbius, o skirti visą dėmesį klientui ir spręsti jo reikalus.

5. NIEKADA nesakykite klientui, ypač naujam, girdint, kad jūs elgiatės su visais klientais vienodai ir pas jus nėra jokių išskirtinių klientų – visi lygūs. Tokį pokalbį išgirdau, kai vadybininkas pakeltu tonu dėste telefonu kitam kolegai savo požiūrį į klientų aptarnavimą… o tuo metu naujas klintas laukė ir buvo priverstas klausytis.

6. NIEKADA klientui girdint nekabinkite nešvarių skudurų, t.y. neviešinkite savo vidinių reikalų, jei jie nėra išspręsti iki galo ir dėl vienokių ar kitokių priežasčių yra kažkurioje grandyje užstrigę ir jūs dėl to su kažkuo iš savo darbovietės nesutariate.

7. Skirtkite dėmesį klientui! Atminkite, net jei pardavinėjate duoną, ne jūs, o klientas jus maitina 🙂

Sėkmės!
Fortunatas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll to top