Apie Londoną: pirmieji žingsniai nekontinente

Pasakysiu iškart, kad Londonas tikrai įdomus, kosmopolitiškas metropolis. Nuoširdžiai džiaugiausi ir vis dar džiūgauju bei dėkoju likimui, darbui, pareigoms, dar kam nors, jog galėjau pirmą kartą nuo 1980-ųjų metų, kai pradėjau savarankiškai mokytis anglų kalbos, išgirsti tikrą, neiškraipytą BRITIŠKĄ kalbą. Bloody happy:)

Londonas atvykėliui yra nuostabus tuo, kad ten tikrai yra ką nuveikti ir pamatyti. Tačiau tuo pat metu šis megamiestas ir liūdina, nes suvoki, jog per trumpą laiką tikrai neviską pamatysi. O taip norisi ir ten, ir ten.

Per tris dienas pamačiau daug. Stengiausi. Reikėjo perprasti didmiesčio transporto sistemą – kaip sakoma pėsčias neprivaikščiosi.

Pirmas reikalas yra įsigyti OYSTER CARD. Tai universali transporto kortelė, kurią galima įsigyti tik Londone ir naudoti metro, autobusuose, laivuose ir traukiniuose. Kainuoja min. 5€. Vėliau galima paprastai papildyti automatuose grynais ar mokėjimo kortele.

Kuo tas (ta) OYSTER naudinga? Pirma, patogu naudoti – užkrauni pinigais, pridedi prie terminalo prieš įeinant ir išeinant (metro, autobusas, etc) ir presto (viskas). Antra, važinėtis yra pigiau. Trečia, išnaudojus 6,5€ prasideda „happy time” – nebekainuoja pravažiavimas 🙂 Bent jau metro. Ketvirta, neišnaudotas likutis gali būti grąžinamas (pastaba: tik Londone).

Kaip jau minėjau šią kortelę galima įsigyti tik Londone. Stansted’e, Luton’e ar Gatwick’e – ne, tik Londone. Tad iš oro uostų vykti į Londoną reikia traukiniu, autobusu ar išsinuomota mašina, tiesa, dar taksi. Per visą buvimą UK taip ir neišbandžiau legendinio taxicab’o.

Pasirinkome autobusą. Pigiau, bet ilgiau. Patekome į rytinį trafiką. Traukiniu atvirkščiai, brangiau, bet aplenki kamščius.

Kitas svarbus momentas – nepakliūti po ratais ir kuo greičiau įsisamoninti, kad transportas UK juda priešinga kryptimi. Nors apie tai rašoma ant šaligatvių, prie perėjų „LOOK RIGHT”, bet vis vien – perskaitai ir pasižiūri į kairę 🙂 Reikėjo dienos kitos, kol pripratau.

Kol kas tiek apie pirmuosius žingsnius nekontinente. Apie kitas dienas dėliosiu įrašus pagal savo darytas nuotraukas, kurių dar nemačiau 🙂

Kokie Jūsų įspūdžiai apie Londoną? Patiko, nepatiko? Ką rekomenduotumėt pirmą ar antrą kartą važiuojančiam?

FD

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll to top