Filmo apžvalga: Hacksaw Ridge / Pjūklo ketera

Pavadinimas: Hacksaw Ridge / Pjūklo ketera

Treileris: http://www.imdb.com/title/tt2119532/

Režisierius: Mel Gibson

Žanras: Biografinė, karinė drama

Rekomendavo:

Apžvalgos data: 2016 lapkričio 12, šeštadienis

Įvertinimas: ★★★★

Žymūs aktoriai:
Andrew Garfield
Hugo Weaving
Vince Vaughn

Geriausia frazė:
Taikos metu vaikai laidoja savo tėvus. Karo metu – tėvai laidoja savo vaikus.

Mėgstamiausias personažas:
Desmond Doss

Apibendrinimas ir apžvalga:
Pasirodo vyrų dieną pasirinkau tikrai vyrišką filmą. Pjūklo ketera (angl. Hacksaw Ridge).

Tai buvo stipriausias filmas, kurį iki šiol mačiau 2016 metais. Net nesinori sakyti kol kas, kol dar metai nesibaigė, nes filmo režisierius, Mel’as Gibson’as vienas iš mėgstamiausių kino aktorių be to ir gimęs sausio 3 d., t.y. tą pačią dieną kaip ir aš 🙂 Tiesiog norisi dar kurį laiką žavėtis, ne tik puikaus aktoriaus, bet ir talentingo režisieriaus darbu.

Taip jau nutinka, kad pastaruoju metu “užsiraunu” ant biografinių filmų. Ne išimtis ir šis – tikra antrojo pasaulinio karo istorija. Iš filmo “Pjūklo ketera” treilerio susidariau įspūdį, kad tai bus juosta apie jaunuolį, kuris dėl religinių įsitikinų negali imti ginklo į rankas ir kaip jam “sekėsi” su tokiu požiūriu JAV armijoje.

Keistuolis Desmond Doss, kurio personažą įkūnijo Andrew Garfield, kino aktorius jau kurį laiką vaidinantis naujajį Žmogų vorą, vaikystėje besipešdamas vos nepasiuntė savo brolio myriop – tai privertė kitaip pasižiūrėti į gyvenimo vertybes ir būtent 10 Dievo įsakymų. Nors ir dievobaimingas, tačiau jausdamas pareigą tėvynei ir sekdamas brolio pėdomis, užsirašo į JAV kariuomenę. Prieš tokį žingsnį nusiteikę visi, jo tėvas, mergina, motina ir… pati armija.

Nuo pašaipų, smurto iki užuojautos – tiek teko patirti jaunajam savanoriui iš savo būrio draugų ir kariuomenės vyresnybės. Užsispyręs ir valingas. O gal kvailas?

Tėvo pažinčių dėka jam vis gi leidžiama tarnauti armijoje ir dalyvauti fronte be ginklo rankose.

Tai, kas vyko mūšio lauke – ne silpnų nervų žmonėms. Ko gero Mel’as Gibson’as panaudojo tą patį (gerą), tačiau tuo pačiu ir žiaurų natūralizmą, kaip ir k/f Kristaus kančia (Passion of the Christ).

Vienok ne specialieji efektai suveikia filme. Tiek pagrindinis aktorius, tiek kiti perteikė tai, kad kai tikėjimas patiria išbandymus, nuo to jis tampa dar tvirtesnis ir dėl to žmonės gali padaryti neįmanomus dalykus net ir tokius, kaip pasakė seržanto personažą įkūnijęs Vince Vaughan apie frontą – “ten nėra sunku, ten yra neįmanoma”.

Filmas stipriai kutens jausmus – ne kartą teko ryti “guzą” gerklėje, o aplink girdėti moterų šnirpštimą. Viskas paremta tikra istorija – žmogus be ginklo rankoje išgelbėjo 75 gyvybes.

Rekomenduoju! ★★★★

FD

Įvertinimas gali būti nuo ★ (labai šiaip sau) iki ★★★★ (rekomenduojamas žiūrėti ir nekartą)
Rekomenduokite Jums patikusį filmą. Vis nekantrauju:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll to top