Filmo apžvalga: Snowden / Snoudenas

snowden Filmo apžvalga
http://www.imdb.com/title/tt3774114/

Spauskite nuorodą Snowden (Blu-ray + DVD + Digital HD) ir įsigysite arba išsinuomosite šį filmą (partnerystės programa)

Pavadinimas: Snowden

Režisierius: Oliver Stone

Žanras: Biografinis, drama

Rekomendavo: –

Apžvalgos data: 2016 rugsėjo 25, sekmadienis

Įvertinimas: ★★★★

Žymūs aktoriai:
Joseph Gordon-Levitt, Rhys Ifans, Nicolas Cage, Shailene Woodley

Geriausia frazė:
“Paslaptis yra saugumas, o saugumas yra pergalė” (angl. ”secrecy is security and security is victory.”)

Mėgstamiausias personažas:
Edward Snowden (Joseph Gordon-Levitt)

Apibendrinimas ir apžvalga:
Biografinis filmas apie šnipus. Tarsi koks katarsis. Tarsi koks dvigubas snickeris. Tarsi koks retai pasitaikantis derinys, kurio lauki ir jis pasirodo iš tokio epų meistro Oliver Stone rankų.

Prisipažinsiu, prieš filmą turėjau savo nuomonę apie Snowdeno poelgį su valstybės paslaptimi, kurią jis atskleidė pasauliui. Tuo metu tik girdėjau, kad JAV visokiais būdais bando sugauti kažkokį hakeriuką, kuris iš kažkur nugvelbė ir kaip koks nesusipratėlis išplatino pasauliui viską, ką žino, o po to nuo viso to pradėjo bėgti, slapstytis. Kokia viso to prasmė? Vaikiškas poelgis, Wikileaks prasta kopija?

Filme pasakojama apie rimtą sąžiningo ir visą gyvenimą troškusio valstybei tarnauti asmens vidinę kovą tarp to, kas reikalinga valstybei ir vidinio balso, kad viskas ne taip jau ir švaru su tais valstybės norais dominuoti visur ir visada. Vardan laisvės ir taikos, kuri pasak CŽV instruktoriaus, laikosi tik todėl, kad dėl taikos reikia kovoti visur ir visada.

Tiesą pasakius iki šiol užklijuoti vaizdo kamerų lešiukai laptopuose keldavo tokį lengvą šypsnį, o mintyse pasakydavau – prisižiūri visokių paranoidinių pasakėčių ir po to gyvena su baime ir mintimi, kad gali būti sekami kažko dėl kažko.

Po Snowdeno filmo taip nebegalvoju. Nors vis dar laikau dalelę “nesąmonės” dėl visuotinio sekimo, nes tai vis gi ne dokumentinis filmas ir viskuom tikėti nevertėtų, tačiau ta dalelė dabar jau yra kur kas mažesnė nei buvo šįryt. Mintys apie laptopo akies užklijavimą ir elektroninio pašto šifravimo priemones atrodo kaip visai ok. Šiaip, dėl bendros ramybės.

Filme be visuotinio sekimo linijos eina ir kitas – nemažiau svarbus – asmeninis Snowden’o gyvenimo siužetas, vidinis konfliktas, kai nori atsiduoti paprastam šeimyniniam gyvenimui, tačiau atsakomybė ir tarnybinė priesaika vis persveria prioritetų svarstykles. Šioje istorijoje svarbus vaidmuo tenka Snowdeno draugei Lindsei Mills, kuri ėjo, važiavo, gyveno ten, kur ir jis. Nors iki nutekinant dokumentus apie visuotinį sekimą, ji nežinojo, nei kas verčia, nei kodėl jos mylimasis blaškosi po pasaulį ir kokį darbą toje CŽV jis atlieka. Beje, ji ir dabar gyvena Maskvoje su Snowdenu, kuris gavo trijų metų leidimą gyventi Rusijoje po to, kai JAV Valstybės departamentas anuliavo jo pasą.

Suintrigavo ir inspiravo ši Olyverio Stone juosta labiau pasidomėti Snowden’o byla. Bet kuriuo atveju, šis žmogus, pasak Obamos „paprastas hakeriukas″ pasiekė tai, kad JAV buvo priimti įstatymai draudžiantys visuotinį asmenų sekimą, nes “terorizmo korta tėra priedanga”.

Mėgstantiems biografinius filmus ir dar apie šnipus – rekomenduoju. Patiko ir Peter Gabriel daina “The Veil”, parašyta specialiai šiam filmui.

Linkėjimai
Fortunatas

Įvertinimas gali būti nuo ★ (labai šiaip sau) iki ★★★★ (rekomenduojamas žiūrėti ir nekartą)
Rekomenduokite Jums patikusį filmą. Vis dar laukiu 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll to top