Ką nuveikti 20 mečiams per artimiausius 20 metų arba apie taupymą ir investavimą

Rašau tam, kad pats prisiminčiau, kad atžalos (gal kada nors prisiruoš užsukti) paskaitytų, na ir galbūt kitiems bus taip pat aktualu dar viena nuomonė apie investavimą, ypač apie investavimą 20 mečiams. Dalinuosi mintimis apie tai, ką nuveikti per artimiausius 20 metų. Jei pavyks, tai turėtų būti visa serija postų, o jei ne – bent šis įrašas kurį laiką pakabos.

Tema taupymas ir investavmas. Sukrutinanti mintis pradėjo itin aktyviai lįsti galvon, kai Sodros svetainėje skaičiuodamas eilutes norėjau pasižiūrėti, o kokio gi dydžio bus pensija ir tada pamačiau, atrodo, ir taip suprantamą faktą – jog man iki pensijos liko 19 metų ir koks 200 dienų. Net 20 metų nebeliko 🙂 Bet tai gi vistiek holy moly sh***… šalia viskas! Na, ir pradėjo kabintis klausimai, kaip sutiksiu savo žilą senatvę, ką man pačiam reiškia “oriai”, kiek reikės pinigų tuometiniam gyvenimo būdui palaikyti?

Po kurį laiką trukusių kontempliacijų atsakiau sau labai paprastai, kad kol dar galiu, privalau iš naujo peržiūrėti savo asmeninių finansų tvarką ir neleisti pinigams dykinėti, o juos investuoti kaip kad daro didžioji dauguma gyvenančių Vokietijoje, JAV, UK ar kitoje civilizuotojo šalyje, Ir tai daryti dėl savęs, ir dėl to, kad būtų ką palikti po savęs.

Penki investavimo principai 

Kadangi pirmoji mintis apie investavimą ir taupymą buvo pasidalinti su savo vaikais, susirašiau pagrindinius principus, kas tiktų jiems. Tad pradžioje kreipiuosi į tuos ir tas, kuriems ir kurioms suėjo ar greitai sueis 20 metų. Turite nerealius šansus teisingai pradėti savarankiško gyvenimo kelią ir susikurti tokį rezultatą, apie kurį svajojate. Nors kalbu apie pinigus ir taip, taip taip žinau – pinigai nėra svarbiausi, tačiau jie suteikia laisvę įgyvendinti svajones. Taigi principai, kurių ketinu laikytis pats (tiesa, kai kurie iš jų jau man negresia:) :

  1. Kuo anksčiau pradėsi (investuoti), tuo daugiau turėsi. Laiko faktorius yra itin svarbus ir kol jaunas, gali labiau rizikuoti;
  2. Kol jauna(s) ir jei turi pastovų darbą, turi investuoti kiekvieną mėnesį ir nesvarbu, ar rinkos kyla ar krenta. Sveika, disciplina… oi tu, disciplina;
  3. Nepasiduoti panikai, kai visi pardavinėja, nes po kritimo visada (bent jau iki šiol taip buvo) ateina kilimas. Beje, kai nukrenta akcijų kaina, vadinasi galima pigiau nusipirkti. Kad jūs žinotumėte kaip sunku laikytis šio principo:);
  4. Atsilaikyti norui parduoti investiciją, kai akcijos kaina “nepadoriai” užauga. Nebent šalia ilgalaikio investicijų portfelio turite ir tokį, su kuriuo esate linkę paspekuliuoti;
  5. Naudotis tik tų maklerių ar fondų paslaugomis, kurių mokesčiai mažiausi. Parašysiu kitame poste, kokiais naudojuosi ir kaip pas tuos “pigius” maklerius atsidaryti sąskaitas.

Kaip pavyzdį apie ilgalaikį investavimą, sudariau lentelę, kurioje parodyta, kas gaunasi, kai investuojama su 8 proc. metine grąža po 50 € kiekvieną mėnesį 20 metų. Atrodo tai tieeeek daug metų, bet patikėkit, jie prabėga taaaip greitai – it penkios vasaros.

Pinigų įdarbinimo rezultatas

  • jei taupant “po čiužiniu” ir neįdarbinant pinigų per tuos 20 metų susitaupysite 12.000€, bet atėmus 30 proc. infliaciją, dabartiniais pinigais tai sudarytų gal 8.000-9.000€
  • jei pinigus įdarbinant su 8 proc. metine grąža, tai per 20 metų susikaups beveik 29.000€, net atėmus 30 proc. arba 9.000 € infliaciją, gaunasi visi 20.000€.. Normaliai, sakyčiau arba kas geriau – sutikti 40-metį su +20.000€ sąskaitoje ar tiek pat vartojimo paskoloje?

Tai va, kai būsit pasiruošę, pasidomėkite šia tema daugiau. Resursų yra aibė kitaip tariant pasigooglinkite arba nueikite į Youtube:) Kituose savo postuose aptarsiu kaip, į kur ir per kur investuoti. Nors pinigai ir investavimas gali būti daugeliui pakankamai nuobodi tema, bet svarbi ateičiai. Pasidalinkite, ką norėtumėte išgirsti ar sužinoti apie investavimą 20 mečiams, 30 mečiams ir kitiems mečiams. Kokias knygas, tinklaraščius ar Youtube kanalus skaitote ir prenumeruojate?

Pateiksiu keletą man patikusių. Tikiuosi patiks ir Jums.

Baltic Mustache – lietuviškai, aiškiai ir įdomiai aprašomas kelias link finansinės nepriklausomybės iki 40 metų… Ech, pavėlavau savo laiku 🙂

Investologija – tinklapis apie taupymą, investavimą ir pinigų valdymą. Dar neišnaršiau viso, bet artimiausiu metu panardysiu giliau.

Finansistas.net – kolegos Roko puslapis… jei tiksliau, tai visas portalas apie viską, kas susiję su finansais, investavimu, mokesčiais ir panašiai ir taip toliau. A Must Resursas. Dar tik pradedantys investavimo kelią, užsukite į Investuotojo starterio skiltį.

Tiesa, viena taisyklė galioja kalbant apie investavimus – praeities rezultatai negarantuoja tokių pačių rezultatų ir pelningumo ateityje, o investavimas yra susijęs su rizika.

Linkėjimai
Fortunatas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll to top