Ką daryti, jei šuo… daro nevietoje

Sunkus tas auklėjimo procesas. Atrodo jau išmokinai, jau džiaugiesi, kad šuniukas “suprotingėjo”, daro į vietą – vienu žodžiu beveik kaip žmogus – tik kalbėti nemoka. Tačiau ateina diena, kai viskas išsiderina – kaip gitaros stygos. Mūsų Gizm(anauskas) dabar vaidina išsiderinusios gitaros vaidmenį ir gauna už tai pylos, bet ar susktas laikraštis padeda? Dabar jau žiūriu, kad vargu. Pažiūrėkim, ką patirties turintys žmonės pataria tokiems nepatyrusiems (kaip mes) dėl… šuns darymo nevietoje.

Trumpi ir aiškūs patarimai (anglų k.) interneto svetainėje “Dumb Friends League” arba “Nebylių draugų lyga” http://www.ddfl.org/behavior/submissive.htm

Keletas trumpų patarimų:
Ką daryti, jei jūsų šuo turi paklusnumo šlapinimosi problemą:

1. Nuveskite šunį pas veterinarą, kad išsiaiškintumėte medicinines tokio elgesio priežastis (mes buvome – patarimas susktas laikraštis. Jau nebeveikia ~:-])

2. Sumažinkite pasisveikinimų emocionalumą (vargu, ar tai pavyks, nes vaikai mūsų Gizmo sutinka labai džiugiai, o jis atsako tuo pačiu… tik kokius 5 kartus stipriau)

3. Suteikite šuniui alternatyvą paklusniam elgesiui. Pavyzdžiui, jei šuo moka keletą komandų, pasakykite “sėsk” arba “labas” ir atsilyginkite už paklusnumą.

4. Venkite artintis prie jo su tokia kūno laikysena, kuri šuniui atrodo dominuojanti, pavyzdžiui:
-Venkite tiesioginio akių kontakto – vietoj to, žiūrėkite į jo nugarą ar uodegą
-Nusileiskite iki šuns lygio, sulenkdami kelėnus, o ne lenkdamiesi prie jo per juosmenį. Paprašykite, kad ir kiti taip pat elgtųsi
-Glostykite jį po smakru, o ne galvą
-Artinkitės prie jo iš šono, o ne iš priekio ir/ar atsukite savo šoną į jį, o ne stovėkite tiesiai

5. Nebauskite ir nebarkite jo – tai tik pagilins problemą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll to top
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com