LR Konstitucinis teismas pripažįsta pripažins pensijų reformos dalyvių teises?

Tiesiog pasiskaitykite nuorodą http://privatipensija.lt/lr-konstitucinio-teismo-pranesimas-ziniasklaidai.html/comment-page-1#comment-5

Keletas pastraipų:
„Ginčijamais įstatymų pakeitimais valstybė iš esmės apribojo asmenų galimybę planuoti savo ir savo šeimų pajamas, vienašališkai nukrypo nuo prisiimtų įsipareigojimų, už tai nenumatydama adekvataus kompensavimo mechanizmo ir tokiu būdu nepagrįstai apribojo pensijų kaupimo sistemos dalyvių ir pensijų kaupimo bendrovių nuosavybės teises. Pensijų įmokos, pervedamos pensijų kaupimo bendrovei, dydis yra neatsiejamai susijęs su dalyvio nuosavybės teisės įgijimu ir realizavimu. Todėl, Vilniaus apygardos administracinio teismo nuomone, šio dydžio sumažinimas ginčijamais įstatymais ta apimtimi, kuria tas dydis sumažinamas asmenims, tapusiems pensijų kaupimo sistemos dalyviais iki atitinkamo įstatymo įsigaliojimo, laikytinas neleistina valstybės intervencija į šių asmenų nuosavybę.”

ir dar viena ištrauka:

„< …> ginčijamuose įstatymuose yra įtvirtintas atgalinio veikimo principas, t. y. juose nustatytos normos taikomos teisiniams santykiams, prasidėjusiems iki atitinkamo įstatymo įsigaliojimo. Įstatymų leidėjas, nustatydamas retroaktyvų įstatymų galiojimą anksčiau sudarytų pensijų kaupimo sutarčių subjektams, iš esmės suvaržė šių subjektų nuosavybės teisę ir pažeidė jų teisėtus lūkesčius, nukrypo nuo Konstitucijoje skelbiamų teisės normų ir principų.”

Klausimas: kiek dar reikės laiko atsistoti į Konstitucijoje skelbiamų teisės normų ir principų vėžes?

Noriu paraginti visus – tapkite Pensijų fondų dalyvių asociacijos nariais ir bendrai ginkime savo teises ir teisėtus lukesčius.

Fortunatas

3 Comments

 1. fortunatas
  2009-10-29

  Viskas dabar aišku. Todėl antraštėje teiginį pakeičiame į klausimą 🙂 Na, bent jau tikrai pozityvu tai, kad Vilniaus apygardos teismas pareiškė nuomonę, jog buvo pasielgta neteisėtai.

  Ši situacija su pensijų dalyvių nuosavų lėšų nacionalizavimu primena seni filmai apie bolševikiškus laikus – privati nuosavybė yra niekas, kai reikia taisyti valstybės valdymo klaidas.

  Atsakyti
 2. jonas
  2009-10-28

  Mažytis pataisymas: cituota nuomonė ne Konstitucinio, o pareiškėjo – Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAT) nuomonė. Kadangi priimti įstatymai , administracinio teismo nuomonė prieštarauja konstitucijai, o prieštaravimą konstitucijai gali konstatuoti tik konstitucinis teismas (KT), todėl VAT kreipiasi su prašymu nustyti, ar atskaitymų į privačius pensijų fondus sumažinimas neprieštarauja konstitucijai.
  Paprastai procesas trunka du metus. Tačau jei procesas įgaus visuomenės aktyvų palaikymą – galima ir pagreitinti.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll to top