Midway movie

Midway mūšis

Midway

Kritikų vidutiniškai, žiūrovų gerai įvertintas Roland Emmerich filmas apie Midway mūšį. Pearl Harboras, netikėta Japonijos armijos ataka prieš (tuo metu) neutralias Jungtines Amerikos valstijas.

Žymūs aktoriai: Patrick Wilson, Woody Harrelson, Mandy Moore

Filme trumpai atskleidžiama priešistorė ir tarsi paaiškinama, ko čia ta Japonija užvažiavo, tiksliau užskrido ant Amerikos ir pradėjo bombarduoti laivyną.

Daug efektų, lėktuvų, sprogimų, laivų, raketų, draugystė, baimė, įniršis, netektis – trumpai tariant – visko, ko reikia filmui apie karą.

Labai aiški pareigos linija, konfliktas (ne tas žodis, bet kito dabar nerandu) tarp pasirinkimo tėvynė ar šeima. Įdomu, kad atskleidžiama ir Japonijos armijos pusė: vyresnybės sprendimai, tradicijos. Beje, ir pats filmas dedikuotas žuvusiems JAV ir Japonijos kariams.

Patikusi citata:
Grįžta “padauža” lakūnas, kuris manoma ir pakeitė mūšio eigą, iš ligoninės, sutinka žmoną prie vartų, apsikabina ir taria:
– Aš negalėsiu daugiau skraidyti…
– Ir ačiū Dievui – turi visą likusį gyvenimą išmokti ko nors naujo

Ar verta žiūrėti? Kam patinka kariniai filmai, ko gero verta įsidėti į kolekciją, nes remiamasi tikrais įvykiais ir personažais ir bent jau man asmeniškai visuomet įdomu sulaukti dalies, kai filmo pabaigoje pasakojama, kaip susiklostė filme rodytų žmonių gyvenimai. Ar “Midway” toks pat geras, kaip “Gelbstint eilinį Rajaną”, “Pjūklo ketera” ar tą patį “Perl Harboras”? Sakykime, kad in a midway (per vidurukią).

Todėl vertinu 2,5 iš 4.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll to top