Nekirskime savo giminės medžio!

Family Tree_640
Iliustracijos šaltinis: http://www.arboresque.com

Rausiausi nebaigtų Dirgincius.info dienoraščio straipsnelių archyve ir aptikau bauginantį (bent jau mane) straipsnį Delfi.lt portale „Tyrimas: moksleiviai nežino savo senelių vardų ir nepažįsta giminaičių, kur pateikta graudi statistika. Cituoju: „Klaipėdos apskrities moksleivių ir studentų apklausa parodė, kad daugiau nei pusė jaunuolių negali pasakyti nei vieno savo senelio vardo, o visus vardus prisimena vos penktadalis. Didžioji dauguma respondentų visiškai nežino savo giminės istorijos ir nė neketina ja pasidomėti.“ Gaila konstatuoti, bet greičiausiai tap ir yra.

Prisimenant Dirginčių giminės susitikimą iš pradžių buvo linksma, kuomet prašydavau atspėti, kas aš toks, tačiau vėliau susimasčiau… kas čia gero ir linksmo, jei kai kurie giminaičiai mane paskutinį kartą matė, kai man tebuvo 6 metai, o su savo krikšto tėvu dėde Povilu mačiausi prieš gerus 20 metų, o gal ir net prieš gerą ketvirtį amžiaus? Kai kuriuos giminaičius išvis mačiau pirmą kartą.

Šia proga galiu nors truputį pasidžiaugti, kad dirginčius.info renka ir talpina informaciją apie buvusias ir dabartinę Dirginčių giminės kartas ir yra sudarytas geneologins medis, kuriame užregistruoti 310 asmenų, 120 pavardžių ir 99 šeimos. Prisijungę giminaičiai gali netgi pažiūrėti kai kurias nuotraukas. Tiesa, tik Jono dėka kol kas gyvuoja nuotraukų skyrius. Na, reikės užrašyti naujo projekto pradžią –  sudėlioti „medelyne” giminaičių nuotraukas – medžiagos gi yra iš šių metų giminės susitikimo Kunigiškiuose.

Taip pat užvedu ir dar vieną projektą – išleisti fotografijų knygelę „Iš Dirginčių giminės susitikimo 2009”. Ji bus skirta pirmajam giminės sąskrydžiui paminėti ir visiems giminaičiams, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių negali pasižiūrėti nuotraukų internete. Bent jau vieną knygą tai tikrai žinau kam padovanosiu 🙂

Todėl mieli Dirginčiai ir giminaičiai, kurie dar nespėjote prisijungti – visada „velkam”, kai saka žemaitę. Bendraukim dabar bei domėkimės savo šeimos istorija ir nekirskime užmarštimi giminės medžių.

Fortunatas

P.S. Kas dar neturi pradėje savo geneologinio medžio, nedelskite – pradėkite ryt iš pat ryto: paimkite baltą popieriaus lapą ir viduryje užrašykite savo vardą ir pavardę, gimimo datą, vietovę, kur gimėte ir toliau pildykite lapą tiek, kiek informacijos apie savo giminę žinote. Tam, kad būtų paprasčiau, galite atsisiųsti ir atsispausdinti geneologinio medžio sudarymo šablonus iš http://www.familytreetemplates.net/, o vėliau viską suveskite į tam skirtas programas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll to top