Apie blokus, pirmuosius žingsnius ir žingeidumą

Ar esate girdėję terminą rašytojo blokas? Jei ne, tai vienu sakiniu paaiškinsiu. Rašytojų arba rašymo blokas arba plyta arba užsiblokavimas – tai tokia būsena, kai rašytojas, poetas, tinklaraštininkas, moksleivis, studentas ar bet kuris kitas pilietis ar pilietė negali suregzti, kaip jam atrodo, kažko įdomaus ant popieriaus ar ekrano. Žinote, koks pirmas būdas yra įveikti rašymo bloką? O gi imti rašyti bet ką, kas tik šauna į galvą ir tuomet… Voila! Atsilaisvina mintys, atskrenda kažkur užsibuvusi mūza, pirštai pradeda tapšnoti klaviatūros mygtukus. Vienu žodžiu – prasideda procesas.

Kadangi traukiniu važiuosiu 1,5 valandos, pabandysiu įveikti užklupusį rašymo bloką.

Apie pirmo žingsnio svarbą

Šiandien teko dalyvauti Fintech darbo grupės trečiajame (o gal ir ketvirtajame) pasitarime, kurį kuruoja InfoBalt asociacija. Susitikimuose dalyvauja itin daug rinkos žaidėjų, įskaitant tuos pačius fintechus, mokėjimų įstaigas, bankus, IT kompanijas. Šios think tank platformos susikūrimu suinteresuota ir Finansų ministerija, ir Lietuvos bankas. Tikslas – pastatyti Lietuvoje vartus į fintechų pasaulį.

Prisimenu pirmąjį susitikimą ir ilgą pauzę po finansų ministerijos atstovo (atleiskit, nepamenu pavardės) entuziastingos įžangos, tuomet ko gero daugelis galvojo, o tai.. kaip čia dabar… Lietuva turi tapti fintech’ų centru Europoje? O gal ir pasauliui madas pradės diktuoti? Ką čia dabar pasakyti, nuo ko čia viską pradėti ir kokia nauda mums, man, jiems, joms? Bent jau tokios mintys sklandė mano galvoje. Tuomet prasitariau apie tai, kad būtų gerai turėti kažkokį bendrą paveikslą, nes kažkaip „ežiukas rūke“. Kiti paantrino, kad reikia susisegmentuoti dalyvaujančius: vieni nori daryti, kiti galvoja ką daryti, o treti nežino, ką ir kaip daryti.

Žodis po žodžio, diskusija įsivažiavo, darbai prasidėjo ir šiandien po mėnesio jau vyko dviejų darbo grupių (vidaus rinkos ir eksporto) trumpi pristatymai: vizija, pagrindinės kryptys, būtini namų darbai, tolimesnio darbo reglamentas, narystė asociacijoje ar komitete ir pan. Na, aš kaip visada įkišau trigrašį su pasiūlymu pagalvoti apie „razinką” vizijoje – kuom Lietuva bus išskirtinė finansų technologijų ar technologijų finansuose kontekste lyginant su kitais Fintech centrais tokiais, kaip Londonas, Paryžius, Tel Avivas ar Jungtiniai Arabų Emyratai? Nors kai kas galėjo suprasti, kad tai priekaištas, tačiau viduje džiaugiausi, kad žmonės sėdo ir pradėjo daryti. Smagu savo akimis matyti protų ir entuziazmo pool’ą. Savanorišką.

Labai linkiu visiems Fintech grupės dalyviams (stakeholderiams) surasti bendrą interesą (shared interest), kad kuo mažiau reikėtų kalbėti apie interesų konfliktus – taip bus sukurtas produktas, platforma, sprendimai su FinMade in Lituania (specialiai praleidau h) ženklu, kuris pritrauks investicijas į inovacijas, paskatins klasterių kūrimąsi ir, galbūt, turėsime savo eksporto brandą? Panašu, kad kituose etapuose dalyviai bursis po juridinių asmenų vėliavomis, todėl tolimesnį Fintech judėjimo kūrimąsi teks stebėti iš šono.

Apie nežinojimo svarbą

Na, jei jau diena Vilniuje, tai reikia atidirbti – vakare nulėkiau į Rise Vilnius Meetup’ą (atsiprašau kalbos grynuolių, bet taip geriau skamba) sudalyvauti pristatymuose-diskusijose apie blockchainus. Vyko trečiasis blockchain klubo susitikimas ir kadangi du buvau praleidęs, sąžinė tarė: trečią kartą praleisi – dings karmos taškai.

Patiko. Tikrai nesigailiu, kad sudalyvavau. Ir ne dėl nemokamo alaus, o dėl galimybės pabūti žingeidžių žmonių, kalbančių apie ateitį, susibūrime. Patiko vieno aktyvaus dalyvio klausimas „o tai kas, po velnių, yra tas blockchainas, kaip jį galima panaudoti kasdieniniame gyvenime?“ ir dar labiau patiko meetup’o organizatoriaus Audriaus atsakymas „tam mes ir renkamės, kad surastume atsakymus į panašius klausimus“. Po to vienas per kitą kiti dalyviai pateikė savo versijas kaip kas supranta blockchainą ir kokie jo pritaikymo būdai.

Hyperledger technologija, prekyba bitcoinais ir kitomis kriptovaliutomis, kas yra blockchainai – tiek, kiek išgirdau trečiame šios grupės susitikime. Beje, visi pristatymai ir diskusijos vyksta anglų kalba. Gaila, kad neturėjau galimybės sudalyvauti meetupe iki galo, bet džiaugiuosi, kad bus tokių susitikimų dar nevienas.

Taigi, jei stovite prieš bloką, tiesiog – pradėkite veikti ir darykite tai tuščia galva – daugiau naujų žinių tilps 😃

Kita stotis Kaunas. Lipu.

Su linkėjimais
FD

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll to top