Kondicionierių meistro patarimai vėdinamiesiems

Šaltinis: http://thethingsilearnedfrom.com/a-new-yorkers-relationship-with-their-air-conditioner/
Šaltinis: http://thethingsilearnedfrom.com/a-new-yorkers-relationship-with-their-air-conditioner/

Vakar keitė kondicionierių. Tarsi nieko ypatingo, bet įvertinant pietų pusės privalumus pastarosiomis dienomis – tai didžiulis įvykis. Tarsi įsikraustymas į naujas patalpas. Tarsi įkurtuvės.

Meistras, kuris keitė kondicionierius buvo labai įdomus. Toks, kaip indėnas, kuris linkęs visada pamokyti, parodyti savo išmintį prieš profanus ir tuomet, kai sutinki su jo pamąstymais, pasirodo jis tam linkęs prieštarauti. Nepaisant to, meistras davė keletą vertingų patarimų, apie kai kuriuos ir nežinojau.

Patarimas 1. Palikite įjungtą kondicionierių nakčiai. Rekomenduojami nustatymai 22C, lėčiausia ventiliatoriaus sukimosi padėtis. Pasirodo išjungę prietaisą elektros nesutaupysite, nes pagal energijos tvermės dėsnį, niekas iš niekur neatsiranda, niekas niekur nedingsta, ir kai po nakties įjungiate kondicionierių, jis ima elektros “na vsiu katušku” ir dar pučia ypatingai atšaldytą orą, kas gali nulemti sveikatos sutrikimą. Sprandas, gerklė, plaučiai.

Patarimas 2. Nepersišaldykite. Nenustakinėkite dvigubai mažesnės temperatūros – bus ne kas. Optimalu 3-5 laipsniai nuo lauko temperatūros.

Patarimas 3. Nekreipkite dėmesio į sausinimo rėžimą (paveiksliukas su lašeliais) – tai, pasak meistro, tėra akių dūmimas. Dirbantis tuo režimu kondicionierius išjungia ventiliatorių ir taip bando džiovinti orą, bet efekto beveik nėra. Bent jau paprastuose kondicionieriuose. “Geriausias nustatymas vasarą yra “cool”:)

Patarimas 4. Jei galite nejungti kondicionieriaus, nejunkite. Meistras sakė, jog automobilyje naudoja kondicionierius tik tuomet, kai reikia uždarytais langais automobiliu važiuojant telefonu kalbėti.

Kokių jūsų gyvenimiška patirtis su kondicionieriais?

2 Comments

 1. Dowe
  2015-08-12

  Tai va… viso talmudo ką vakar surašiau ir nebepamenu, esmė buvo tokia, kad šis „geris”, o gal GĖRIS, yra tiek pas mus namie, tiek mašinoje ir kaip ir visur gyvenime yra + bei -, tereikia pasverti kurių daugiau ir mėgautis 🙂

  Atsakyti
 2. Fortunatas
  2015-08-11

  Testuoju, ar galima komentuoti. Jei matote šį įrašą, vadinasi galima!:) Huh, privargau suradęs, kokią varnelę nuimti. Dabar galite komentuoti apie kondicionierius ir vėdinimą 😉

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll to top