Filmas “Siekiant gailestingumo” (Just Mercy)

Filmo treileris
Režisierius: Destin Daniel Cretton
Žanras: Drama
Rekomendavo: draugai ir pažįstami
Apžvalgos data: 2020 sausio 23, ketvirtadienis

Įvertinimas: ★★★

Žymūs aktoriai:
Jamie Foxx, Michael B. Jordan

Geriausia frazė:
“Mes atskleidžiame savo charakterį tuomet, kai bendraujame su vargšais, nemėgiamais, kaltinamaisiais, įkalintais ir pasmerktaisiais.”

Mėgstamiausias personažas:
Bryan Stevenson (advokatas), aktorius Michael B. Jordan

Apibendrinimas ir apžvalga:
Advokatas be atlygio gina juodaodžius nuteistuosius mirties bausme. Kadangi veiksmas vyksta Alabamoje, kurioje gaji segregacija, kaip ir aišku – baltieji kaltina juodaodžius, nes jie yra dėl visko kalti.

Toks ganėtinai klišinis siužetas, tačiau kadangi paremtais tikrais įvykiais, suteikia filmui dokumentalumo jausmą.

Filme labai aiškiai parodoma odos spalvos viršenybė, ypač, kai jaunajam juodaodžiui advokatui tenka nuogai nusirengti prieš kalėjimo prižiūrėtoją, prieš susitikimą su myriop nuteistais klientais.

Toliau viskas vyskta kaip ir kiekvienos bylos tyrime – atsiranda kabliukas, už kurio bandoma patraukti visą bylos eigą, tuomet vienas kitas liudytojas sako galintis paliudyti, tačiau niekada nežinai, kada liudininkas apsigalvos po kažkokio “aiškaus pokalbio” ar “ženklo iš aplinkos”.

Nors turėjau susidaręs tam tikrą išankstinę nuostatą apie filmą, tačiau pagrindinis poveikis buvo pačioje filmo pabaigoje, kur buvo pateikti skaičiai apie mirties bausmę JAV: 1 iš 9 nuteistųjų mirties bausme yra apkaltinamas neteisingai… ir parodyta scena, kai vienas personažų išeina iš mirtininkų kalėjimo, kai buvo įrodyta, jog jis nekaltas ir buvo paleistas iš kalėjimo po… 30 metų (!) Priminsiu, filmas paremtas tikrais įvykiais.

Apibendrinimas:
Geras filmas, verčiantis susimąstyti apie mirties bausmės taikymą ir teisingumą. Kaip vienas personažų pasakė “ar mes nusipelnėme žudyti?”. Kas susidomėjote, kviečiu pasižiūrėti advokato Bryan Stevenson pranešimo TED Talk konferencijoje.

Just Mercy įvertinimas 3 iš 4 žvaigžučių

Žiūrėti/Atsisiųsti/išsinuomoti iš Amazon

Iki
Fortunatas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll to top